Co można drukować w 3D?! Cz 3.

Architekci

Praca architekta polega na szeroko pojętym kształtowaniu przestrzeni. Jest to zawód związany z budownictwem, wznoszeniem domów i innych budowli. Jednak aby dobrze pokazać swój pomysł należy go w jakiś sposób urzeczywistnić. Jedną z takich form jest druk 3d!

archi_blog2

Architekci od zawsze musieli przekonywać swoich klientów do swojej wizji. Zwiększające się tempo życia oraz powiększająca się konkurencja spowodowała, iż czas urzeczywistnienia swojego projektu musiał zostać znacząco skrócony.  W tym celu może być z łatwością wykorzystywany druk 3d. Można go wykorzystać do tworzenia poglądowych modeli, elementów wystroju oraz całych makiet architektonicznych. Metoda ta pozwala na szybkie i relatywnie tanie tworzenie wielu wariantów czy rozwiązań akurat opracowywanego zagadnienia.

projekt1Na drukarce możemy wykonać wielokolorowe wydruki pojedynczych obiektów jak i całych miast. Pozwala to na spełnienie zapotrzebowań szerokiego grona Architektów a co za tym idzie usatysfakcjonowanie ich klientów.

Klient, który dostanie do ręki fizyczny model planu swojego budynku, zobaczy i zrozumie więcej, niż podczas pokazywania mu wizualizacji, która nie przedstawia pełnej wizji architektonicznego planu. Druk 3D daje architektom całkiem nowe narzędzia sprzedaży i prezentacji swojej pracy.

Przykładowe makiety wykonane za pomocą druku 3D:

dom w stylu wiktoriańskim (2) projekt2 projekt3

makieta bloku (1)

Źródło:
www.fabrykowanie.pl
www.fuccodesign.pl

Jedna myśl nt. „Co można drukować w 3D?! Cz 3.

  1. Monia

    Pewnie w niedługim czasie odpowiedz na pytanie w tytule będzie brzmiała „wszystko”

Możliwość komentowania jest wyłączona.