Wydruk zdalnie sterowanego modelu czołgu IS-3.

Mieliśmy okazję poznać Kubę Burtea z firmy Monkey Fab podczas Pikniku druku 3d w Ełku (http://centrumdruku3d.pl/piknik-druku-3 … ydarzenia/).
Jedną z realizacji, które z sobą zabrał była wydrukowana w 3d replika pojazdu Sd.Kfz.303 GOLIATH.

Untitled-11-702x336

 

CCF11082016_00000 CCF11082016_00001
Dodatkowo okazało się iż Monkey Fab chce zorganizować wyścig drukowanych w 3d czołgów (http://centrumdruku3d.pl/monkeyfab-tank … -kielcach/), który będzie pozbawiony wszelkich zasad ! :D

Jako, że interesujemy się militariami z okresu II wojny światowej (oraz okresu powojennego) i jednocześnie wydruk Kuby nam szalenie zaimponował, zdecydowaliśmy stanąć w szranki z konkurencją i stworzyć własny pojazd!

Jako model docelowy wybraliśmy IS-3 – czołg ciężki konstrukcji radzieckiej, z końcowego okresu II wojny światowej.

Is-3_lesany

Posiadamy już elektronikę (wykonaną przez niesamowitego Bernarda Atomowego o którym napiszemy w kolejnym poście). Planujemy również nagrać krótki filmik pokazujący jej działanie :)

Aktualnie jesteśmy na etapie kończenia modelu 3d. Poniżej parę renderów obecnych elementów:

IS3 cały is3 korpus kadłub z dodatkami i zawieszenie ogniwo gąsienicy 2 ogniwo gąsienicy

 

Dodatkowo chciałbym nadmienić, iż z wielką pomocą przyszedł nam Marek Ryszka z Devil Design! Udostępnił nam parę ładnych kilogramów ABSu dzięki któremu powstaną wszystkie podzespoły !!
Głównym założeniem wykonywanego projektu jest wykonanie jak największej ilości części przy uzyciu drukarek 3d.
Już w tym momencie wiemy, iż układ przeniesienia napędu z silników na gąsienice zostanie wykonany na frezarce cnc oraz trzpienie łączące gąski będą metalowe. Oprócz tych elementów nie przewidujemy wykonywania czegokolwiek z innego materiału niż ABS :)

Będziemy was informować o postępach tego projektu :)