Produkcja krótkoseryjna

Produkcja krótkoseryjna jest jedną z odmian produkcji. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest wykonywanie serii produktów ilościowo dostosowanych do aktualnych potrzeb klienta.

Pozwala to na stawienie czoła coraz większej konkurencji ze strony innych przedsiębiorstw. Klient nie jest ograniczony do wykonania pojedynczej sztuki lub zlecenia całej partii. Dzięki usłudze, którą oferujemy możliwe jest przyspieszenie całego procesu i ograniczenie go jedynie do potrzebnej ilości elementów.

Największymi zaletami produkcji krótkoseryjnej jest niski koszt produkcji i bardzo krótki okres od zaprojektowania do wprowadzenia produktu na rynek. Dotychczas aby produkcja rozpoczęła się należało wykonać formy wtryskowe, których wykonanie wiązało się z dużym wkładem finansowym (rzędu 15 000 zł). W przypadku zapotrzebowania na małą ilość danych elementów okazywało się, iż zysk z wyprodukowania i wprowadzenia ich na rynek był mniejszy od kosztów poniesionych podczas ich produkcji.

Druk 3D a produkcja krótkoseryjna

Wykorzystanie druku 3D w produkcji krótkoseryjnej jest idealnym rozwiązaniem.  Dzięki addytywności tej technologii uzyskujemy wykonanie elementów przy skróconym czasie produkcji. Dodatkowo istnieje możliwość modyfikowania rozmiarów elementów podczas całego etapu. Do wyboru klienta jest również materiał z którego seria ma zostać wykonana. Dostępne materiały to PLA, ABS, Nylon, guma czy materiały bardziej „egzotyczne” z dodatkiem zmielonego drewna, kredy czy nawet metalu.

Kto skorzysta z tego udogodnienia?

Podsumowując produkcja krótkoseryjna jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm potrzebujących określonych ilości elementów dopasowanych do aktualnego zapotrzebowania a nie do „zapełnienia magazynu”.  Tyczy się to przedsiębiorstw, które po dostaniu zlecenia na dany produkt zaczynają „zbierać” potrzebne elementy do jego wykonania.

Architekci

Praca architekta polega na szeroko pojętym kształtowaniu przestrzeni. Jest to zawód związany z budownictwem, wznoszeniem domów i innych budowli. Jednak aby dobrze pokazać swój pomysł należy go w jakiś sposób urzeczywistnić. Jedną z takich form jest druk 3d!

Architekci od zawsze musieli przekonywać swoich klientów do swojej wizji. Zwiększające się tempo życia oraz powiększająca się konkurencja spowodowała, iż czas urzeczywistnienia swojego projektu musiał zostać znacząco skrócony.  W tym celu może być z łatwością wykorzystywany druk 3d. Można go wykorzystać do tworzenia poglądowych modeli, elementów wystroju oraz całych makiet architektonicznych. Metoda ta pozwala na szybkie i relatywnie tanie tworzenie wielu wariantów czy rozwiązań akurat opracowywanego zagadnienia.

Na drukarce możemy wykonać wielokolorowe wydruki pojedynczych obiektów jak i całych miast. Pozwala to na spełnienie zapotrzebowań szerokiego grona Architektów a co za tym idzie usatysfakcjonowanie ich klientów.

Klient, który dostanie do ręki fizyczny model planu swojego budynku, zobaczy i zrozumie więcej, niż podczas pokazywania mu wizualizacji, która nie przedstawia pełnej wizji architektonicznego planu. Druk 3D daje architektom całkiem nowe narzędzia sprzedaży i prezentacji swojej pracy.

Przykładowe makiety wykonane za pomocą druku 3D:

Źródło:

www.fabrykowanie.pl

www.fuccodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.