Replika epitafium

Zeskanowana i wydrukowana w 3D replika zabytkowego epitafium z kościoła p.w. św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary w Węgrowie.

Co może powstać przy współpracy firmy zajmującej się skanowaniem 3d, projektowaniem 3d oraz drukowaniem 3d ? Wyjątkowa kopia epitafium!

Dopuściliśmy się wykonania wiernej kopii epitafium znajdującego się w kościele p.w. św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary w Węgrowie.

Projekt ten miał na celu danie niewidomym dzieciom możliwość zapoznania się z arcydziełem polskiej sztuki sakralnej poprzez dotyk.

Jak to wyglądało?

Cały proces został podzielony na trzy etapy.

Pierwszym z nich było zeskanowanie obiektu (którego wymiary wynosiło około 4 metry wysokości i 1 metr szerokości). Skan został wykonany przez Darka Wilczewskiego z firmy LIMBUS s.c.

Drugim bardzo istotnym krokiem było uporządkowanie skanów. Zadaniem tym zajęła się firma IMAGO pod przywództwem Krzysztofa Matuka. Polegało ono na usunięciu niepotrzebnych części oraz wygładzeniu konturów poszczególnych elementów. Następnie projekt został podzielony tak na części aby był możliwie jak najłatwiejszy do wydrukowania. Efektem tych prac było wykonanie około 35 modeli gotowych do wydruku.

Ostatnim etapem było wydrukowanie modeli. W tym celu wykorzystaliśmy drukarkę Ultimaker 2 oraz materiały od firmy Colorfabb. Łączny czas drukowania to około 4 dni drukowania nonstop.

Więcej szczegółów oraz porcję zdjęć znajdziecie w artykułach na stronach:

centrumdruku3d.pl

3dprintingindustry.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.